Portika logs

Portika logs

pirmdiena, 2013. gada 5. augusts

Zvaigžņotās nakts koncerts Debesu Akustika

Komponists un kontrabasists Kristaps Pētersons
Ērmaņu muižā sestdien 10. augustā plkst. 22:00 notiks zvaigžņotās nakts koncerts "Debesu akustika". 

Visos laikos cilvēki ne tikai raudzījušies uz grēcīgo zemi, bet vienmēr pametuši acis augšup arī uz zvaigžņotajām tālēm. Arī mūzikas pasaules ļaudis veltījuši skaņdarbus Visuma objektiem un skaņās runājuši par to izraisītajiem notikumiem un emocijām. 
Koncertprogrammā Debesu akustika iekļauti izcilu mūsdienu komponistu radīti skaņdarbi, kas mūzikā atspoguļo planētas, zvaigznājus, to mijiedarbības un likumsakarības.

Pianists Uģis Krišjānis
Komponists un kontrabasists Kristaps Pētersons un viņa domubiedrs - pianists Uģis Krišjānis - izpildīs igauņu komponista un zvaigžņu pētnieka Urmasa Sisaska (1960) skaņdarbus no klaviercikla "Zvaigžņotā debess I (Ziemeļu debesjums)". Koncertā skanēs arī noslēpumainais “Ground” kontrabasam un elektronikai (autora Kristapa Pētersona izpildījumā). Koncertu noslēgs starptautisku atzinību ieguvušā Kristapa Pētersona kompozīcija "Debesu akustika" klavierēm, kontrabasam un aktierim.
Programmas sasaistes loma uzticēta gan Ludviga van Bēthovena, iespējams, slavenākajam skaņdarbam - "Mēnesnīcas sonātei", kuras fragmenti cementēs zvaigžņoto pasauli, gan misteriozā pārdomu pasaulē nokļūt palīdzēs elektroniskas intermēdijas, ko veidos DJ KRII.Visi mīļi gaidīti Ērmaņu muižā, pat, ja līs lietus! Ņemiet līdzi siltas jakas, lietus mēteļus un cerēsim, ka debesis mums tomēr parādīs savas krītošās zvaigznes.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru