Portika logs

Portika logs

pirmdiena, 2021. gada 11. janvāris

Pavārgrāmata "Muižas zivis". Pirmā kārta

Bartolomeo Passaroti glezna
2020. gada oktobrī biedrība "Ērmaņu muiža" uzsāka darbu pie otrās pavārgrāmtas "Muižas zivis". 

2016. gadā iznāca pirmā grāmata "Muižas zupas".  

Grāmata "Muižas zivis" būs 1796. gadā iznākušās pavārgrāmatas "Pavāru grāmata muižas pavāriem par mācību visādus kungu ēdienus gārdi vārīt un sataisīt" Zivju nodaļas pārlikums, senās receptes noformējot mūsdienās ierastā formātā (norādot produktu daudzumu, dodot gatavošanas soļu aprakstus) un katrai pievienojot autores personīgo iespaidu par recepti. 

Darbs pie grāmatas vienlaicīgi ir seno recepšu un produktu pētījums, kas reizēm kādu senvārdu liek atrast kā izveicīgam detektīvam. Piemēram, kas ir sardellas? Nē, tās nav mūsdienu sardeles, bet gan anšovi. Kas ir briedenes? Šampinjoni! 2020. gada nogalē tika paveikts milzīgais pirmās kārtas darbs - uzrakstītas 107 zivju ēdienu receptes. Paldies VKKF par finansiālo atbalstu milzīgajam darbam!

2021. gadā esam iecerējuši grāmatas sagatavošanas otro kārtu - izvēlēties interesantākās receptes, organizēt foto sesijas to realizācijai dažādās Latvijas muižās, katrai
veltot divas vai trīs foto receptes. Savulaik Muižas zupu fotosesijas notika piecās muižās, bet, visticamākais, ka zivīm būs jāatrod septiņas muižas, jo recepšu skaits ir daudz lielāks. 

1 komentārs:

  1. Ļoti brīnišķigi. Manā bibliotēkā jau ir Muižas zupas, brīnišķīgā grāmata!

    AtbildētDzēst