Portika logs

Portika logs

svētdiena, 2013. gada 5. maijs

Lietus meža dziesmas

Rihards Zaļupe

Svētdien, 2013. gada 12. maijā plkst. 16:00 Ērmaņu muižas zālē Sezonas atklāšanas koncerts "Lietus meža dziesmas". Kopējā muzikālā piedzīvojumā vienosies sitaminstrumentu virtuozs, viens no atraktīvākajiem perkusionistiem Latvijas mūzikas vēsturē Rihards Zaļupe un eneģeliski skanošo balsu vokālais ansamblis Anima Solla, kura kontā ir uzvaras nopietnos Starptautiskos festivālos un visaugstākā reputācija Latvijas mērogā.  

Anima Solla mājas lapā lasām: Vokālā grupa Anima Solla dibināta 1998. gadā Jumpravā, kopš vokālās grupas dibināšanas to vada Mārīte Puriņa. Šobrīd grupas sastāvā ir sešas dalībnieces vecumā no 19 līdz 24 gadiem. Anima Solla vienlaikus iestudē trīs dažādas koncertprogrammas – garīgo mūziku, latviešu komponistu skaņdarbus un latviešu tautasdziesmu apdares, kā arī džeza un populāro mūziku. Vokālā grupa koncertē galvenokārt a cappella, kā arī ar instrumentālu pavadījumu. 

Anima Solla regulāri radoši sadarbojas ar komponistiem, īpaši ar pasaulē daudz skanošo kora un sakrālās mūzikas komponistu Rihardu Dubru. Novatoriskus jaundarbus ansamblim veltījis pats Rihards Zaļupe un arī viens no koncerta organizētājiem Uģis Prauliņš. Izskanēs Ķiršu madrigāls (Riharda Dubras mūzika, Imanta Ziedoņa vārdi), Roka ar puķu pušķi (Riharda Dubras mūzika pēc vācu gleznotājas Paulas Modersones –Bekeres gleznas motīviem),  Cik pie tevis ir savādi silti (Riharda Dubras mūzika, Ojāra Vācieša vārdi), Putns ar zīda asti (Riharda Dubras mūzika, Ojāra Vācieša vārdi), Gavilēšana (Uģa Prauliņa mūzika, latviešu tautasdziesmu vārdi), Vakardziesmas (Uģa Prauliņa mūzika, latviešu tautasdziesmu vārdi), Trīs lietus meža dziesmas (Riharda Zaļupes mūzika).

Anima Solla


Koncertā varēsim redzēt un dzirdēt apjomīgu sitaminstrumentu, iespējams, varētu dēvēt par uz Āfrikas tradīcijām Vidusamerikā izveidojušos (ksilofonam līdzīgo un vibrafonam radniecīgo) vālīšu instrumentu ķēniņu – marimbu, kuru tās skanējuma un tehnisko iespēju dēļ aizvien vairāk izmanto mūsdienu komponisti un atskaņotājmākslinieki. Riharda Zaļupes izpildījumā dzirdēsim paša meistara komponētos skaņdarbus - Future un Ghotic (1. un 3. daļa no skaņdarba Elektro Simfonia), Sarabanda no 1. Svītas Marimbai solo Sol mažorā un japāņu komponista Takatsugu Muramatsu skaņdarbs Land (Zeme).

Ieeja par ziedojumiem
Koncertu atbalsta
Valsts Kultūrkapitāla fonds


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru