Portika logs

Portika logs

svētdiena, 2019. gada 18. augusts

Kokle & Ximbomba

Sestdien 24. augustā 19.00 Ērmaņu muižā Baleāru salu un Latvijas skaņu sasaukšanās "Kokle & Ximbomba. Identitātes". Muzicē prof. Biel Majoral (ximbomba, vokāls), Biruta Ozoliņa (kokle, vokāls), Miquel Brunet (taustiņinstrumenti, ģitāra) un Uģis Prauliņš (taustiņinstrumenti, vokāls, kokle).Koncerta nosaukums „Kokle & Ximbomba“ simbolizē mūsu draudzības tiltu starp Eiropas dienvidiem un ziemeļiem mūsdienu sabiedrības kontekstā. 
Latvijai visraksturīgākais tautas instruments ir kokle, kas visdažādākajos veidos un nosaukumos ir tipisks Baltijas jūras ziemeļaustrumu krastu tautām. 
Ximbomba(izr. čim'bomba) ir Baleāru salu tradicionāls saviesību instruments, kurš akcentē dziesmas ritmu un pieder t. s. frikcijas bungu tipam (līdzīgi kā cuica vai Rommelpot). 

Koncerta mērķis ir ietvert tradicionālo mūsdienu sabiedrībā bez muzeja sajūtas. Interaktīvi sasauksies Latvijas novadu (arī Malienas leivu) un Baleāru salu folkloras motīvi. 
Baleāru salu folklora ir neticami bagātīga un izsekojami sena – tajā ieausts feniķiešu, sengrieķu, romiešu, arābu kultūras mantojums, kuru šodien var saklausīt īpašā intonēšanas un smalku izrotājumu vokālā mākslā. 
Majorkas nosaukums cēlies no latīņu insula maior(lielā sala), mūsdienu tautas valoda ir katalāņu, oficiālā valsts valoda – spāņu.Pasākumu finansiāli atbalsta Alūksnes novada pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāls.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru