Portika logs

Portika logs

piektdiena, 2017. gada 7. jūlijs

Bēthovena sonātes čellam Ērmaņu muižā

Pianiste Agnese Egliņa

Sestdien 2017. gada 15. jūlijā 15.00 koncerts "Visas Bēthovena sonātes čellam". Muzicē Jānis Laurs (čells, Austrālija) un Agnese Egliņa (klavieres, Latvija). 

Pavisam drīz no Austrālijas ierodas viens no vadošajiem Austrālijas čellistiem Jānis Laurs un no saviem ceļojumiem dažādos kontinentos atgriežas žilbinošā pianiste, enerģiskā un uzņēmīgā personība Agnese Egliņa, lai muzikāli vienoties visās Bēthovena sonātēs čellam un klavierēm. Mūzika mīsies ar pauzēm sarunām, vasarīgas zupas un veldzējoša vīna baudīšani. Jūtieties brīvi izvēlēties un paņemt līdzi jebkādus pašiem tīkamus atspirdzinājumus, lai pēcpusdiena būtu omulīga, ar mūziku un labsajūtu piepildīta. Ņemam līdzi draugus un baudām vasaru!

Divas pirmās sonātes (Opus 5, No. 1 & 2) tapušas laikā, kad Bēthovenu sāka atbalstīt viņa skolnieces - rīdzinieces un alūksnietes Annas Margarētas fon Braunas ģimene. Šai periodā veidojās Bēthovena liriski – dramatiskā personība, kas aizsāka mūzikā romantisma laikmetu.
3. sonāte tapusi daiļrades komponista visražīgākajā, heroisma tēmas piesātinātajā vidējā periodā. Savukārt divas pēdējās tapušas 1815. gadā – Bēthovena intelektuāli visdziļākajā un formas ziņā visnovatoriskākajā daiļrades periodā.

Čellists Jānis Laurs

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla Fonds

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru