Portika logs

Portika logs

trešdiena, 2014. gada 16. jūlijs

Etnonakts

2014. gada 26. jūlijā 18.00 Ērmaņu muižā sākas Etnonakts. Skanēs latviešu, lībiešu, igauņu un azerbaidžāņu etnomūzika. Noslēgumā danči. Brauciet, būvējiet pļavā teltis un izbaudiet Etnonakti!

Programmā:

Vārpas
Etnogrupa Vārpas no Rīgas izpildīs Alūksnes novada Liepnas pagasta unikālos Liepnas balsus. Grupas muzikālās vadītājas Ilgas Reiznieces dzimtas saknes meklējamas tieši Liepnas pagastā. Julgī Stalte
Julgī Stalte un Dāvis Stalts dziedās Kurzemes krasta lībiešu dziesmas. Vēl pavisam nesen Malienas pusē dzīvoja un saimniekoja Gaujas lībieši, kurš bija arī Ērmaņu muižas vecsaimnieks Dāvis Prauliņš. Igaunijas etnogrupa Verska Naase' ar vadošo mūziķi Meel Valk dziedās un spēlēs Setu zemes mūziku, iepriecinot mūs ar pierobežas igauņu etnomuzicēšanas tradīcijām.

Verska Naase


Oskara Patjanko kapela
Oskara Patjanko kapela atskaņos 20. gadsimta sākuma mūziku. Viens no kapelas izmantotajiem instrumentiem - slavenā ieviņa - 20. gadsimta sākuma Vidzemes populārākais ermoņiku veids. Kapelā apvienojušies Mūzikas Akadēmijas etnomuzikologi.

Dziedātāja Leila Alijeva kopīgi ar domubiedriem izveidojusi muzikālo projektu Baltās skaņas, kas sapludina divu kultūru kanonus – latviešu dainas ar azerbaidžāņu mugam
Leila Alijeva
Ideja par šādu projektu dzima, kad Leila viesojās sava tēva dzimtenē Azerbaidžānā un apjauta, ka sapludinot savu vecāku dzimteņu, Latvijas un Azerbaidžānas, kultūras pamatus var izveidoties  inovatīvs skanējums. Leila Alijeva kopš 2011. gada apgūst mugam dziedāšanu Azerbaidžānas Nacionālajā konservatorijā Baku, iepriekš Rīgā mācījusies dziedāšanu džeza studijā pie Jolantas Gulbes un Denisa Paškeviča.

Mugam ir sena tradicionāla mūzika no Azerbaidžānas, kuras pirmsākumi nav tik viegli definējami, jo mugam ir veidojies vairāku gadsimtu garumā. Tā bija un vēl joprojām ir dzirdama Kaukāza un Senās Persijas reģionā. Mugam ir brīva ritmā, melodiska un mikrotoņu sakopota mūzika, kurā liela loma ir improvizēšanas spējām, ar loģisku, noslēdzošu frāzi. Mugam ir intensīva, dinamiska un apziņas transformējoša mūzika, kas iekļauta UNESCO nemateriālajā kultūras mantojumā.
Baltās skaņas. Latvija – Azerbaidžāna Ērmaņu muižā izskanēs kamersastāvā, piedalīsies Leila Alijeva (vokāls, dafs, kokle), Dzintars Vīksna (perkusijas), Ieva Rutentāle (flauta, vokāls).

Baltās skaņas

Etnonakti finansiāli atbalsta VKKF.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru