Sestdien 17. jūnijā 17.00 tiks atklāta divu lielisku mākslinieču Agneses Zeltiņas un Kristīnes Abikas izstāde "Bleķa ainavas".
"Metāls - skārds, alumīnijs, kapars. Rūsains, buktains, un viegli pirkstus uzplēsošs.
Materiāls un plaknes, kuras savu jau nokalpojušas, iedvesmo ar savu faktūru un materialitātes estētiku apdzīvot to no jauna. Metāla priekšmeti subjektīvajās ainavās. Uz aukstas virsmas nekas neaug - uz metāla iesakņojas metāls. Zīmējot veidojas jauns līniju tīklojums uz jau skārd-esošā. Rodas attēls. Rodas bleķa ainavas.
Jauni attēli aprises iegūst uz bleķa. Jūra, koki, mākoņi- tieši tik vienkārši. Ainavas, kurās rūdās un rūsē bleķis. Fotogrāfija sadalās krāsu punktos un izgaist metālā. Notvertas izzūdošās ainavas."
Teātra māksliniece un gleznotāja Kristīne Abika ir absolvējusi LMA Glezniecības un Scenogrāfijas nodaļas. Veidojusi scenogrāfiju un tērpus vairāk kā 40 teātra izrādēm, saņēmusi vairākas Spēlmaņu nakts nominācijas, kā arī Čaikas balvu Krievijā. Teātrī īpaša sadarbība izveidojusies ar režisoriem Pēteri Krilovu un Ināru Slucku. Sarīkojusi trīs personālizstādes un piedalījusies vairākās grupu izstādēs. Iepriekšējā personālizstāde – “Dupuža ekspedīcijas” galerijā “Istaba” tika veidota no jūras izskalotiem priekšmetiem kā veltījums piejūras ciematu iedzīvotājiem, kuri pie saviem šķūnīšiem brīvi veido boju, tīklu un citu sev vien zināmu lietu instalācijas. Sena un ilgstoša Kristīnes Abikas aizraušanās, kas jau kļuvusi par dzīvesveidu, ir “neglancētie” priekšmeti. Izskaloti no jūras, atrasti metāllūžņu nodošanas punktos un citās dārgumu krātuvēs, tie veido personisko "kunstkameru", kas kļūst par iedvesmu tālākajiem zīmējumiem, gleznām, scenogrāfijai.
Fotogrāfe Agnese Zeltiņa ieguvusi Mākslas bakalaura grādu Audiviozuālajā jomā Latvijas Kultūras akadēmijā. Radošajā darbībā galvenokārt saistīta ar divām jomām – kino un fotogrāfiju. Strādājusi Rīgas Kinomuzejā kā projektu kuratore un muzeja vadītāja. Kā fotogrāfe piedalījusies daudzu Latvijas filmu uzņemšanas laukumos. Pēdējā laikā sadarbojas ar Latvijas Nacionālo Operu, Nacionālo teātri un Ģertrūdes ielas teātri kā izrāžu fotogrāfe. Piedalījusies septiņpadsmit fotoizstādēs, no tām rīkotas divas personālizstādes “How to Disappear Completely” Latvijas Fotogrāfijas muzejā (2007) un “Sīktēli” galerijā “Istaba” (2011). Fotogrāfijā Agnesi Zeltiņu šobrīd saista eksperimenti ar attēlu – gan tā uzņemšanas brīdī, piemēram, sliktos gaismas apstākļos, gan meklējot neparastus drukas veidus. Piemēram, šajā izstādē fotogrāfijas drukātas uz metāla.
Izstādes atklāšanā izskanēs koncerts "Meditācija un provokācija":
Andris Amantovs (klarnete), Mareks Logins (perkusijas).
Koncerta nosaukums: "Meditācija un provokācija" (latviskāk: "Miers un nemiers"). Brīvas improvizācijas par džeza tēmām un latviešu tautasdziesmām un Pētera Vaska 1977. gada kompozīciju klarnetei solo "Muzikāli Momenti".Andris Amantovs ir no Alūksnes, klarnetes spēli mācījies bērnu mūzikas skolā, sākotnēji spēlējis klasisko un pūtēju orķestra mūziku. Vēlāk pašmācības ceļā pievērsies džeza mūzikai. Nozīmīgu muzicēšanas skolu Andris guvis muzicējot kopā ar savu trio ielu muzicēšanas turnejās kopš 17 gadu vecuma Vācijā, Skandināvijā, Francijā un Luksemburgā, arī muzicējot savā anglikāņu draudzē Rīgā kopā ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti. Uzstājas kopā ar bigbendu "Mirāža" un savu Jazz trio Briselē un Rīgā. Mūzika ir viņa dzīves nozīmīga daļa, ikdienā viņš strādā kā sinhronais tulks ES iestādēs.
Mareks Logins studē mūziku Briseles Konservatorijā, džeza nodaļā, viņš spēlē bungas. Neatlaidīgi izkopj savu meistarību. Viņa varēšanu apliecina pirmās vietas Baltijas mēroga konkursos: Saulkrastu džeza festivāla 2015 bundzinieku konkursa laureāts, Kauņas bundzinieku konkursa 2016. gada laureāts. Bungas Mareka rokās kļūst par solo instrumentu, vienlaikus viņš ir izcils ansambļa dalībnieks.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru